Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lubelskim

Małgorzata Woś będzie pełnić przez najbliższe 10 miesięcy obowiązki dyrektora opolskiego liceum. (© AC/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Polonistka Małgorzata Woś będzie nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim. Tak zdecydował zarząd powiatu. Poprzednia dyrektorka czeka na rozstrzygnięcie Sądu Administracyjnego i Sądu Pracy.

O problemach Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lub. piszemy od lipca. Zaczęło się od pikiety przeciwników pomysłów starosty, który chciał połączyć ogólniak z miejscową zawodówką. Później czarę goryczy przelało odwołanie się władz powiatu od decyzji lubelskiego kuratora oświaty nakazującej podział 40-osobowej klasy.

W ostatnich dniach emocje znowu odżyły, bo starosta do ostatniej chwili wstrzymywał wszystkich z informacją, kto będzie kierował liceum od nowego roku szkolnego.

Czytaj także: Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lubelskim. Kto od września będzie dyrektorem?

W piątek Zenon Rodzik poinformował, kto od września zasiądzie w dyrektorskim fotelu. Będzie to polonistka Małgorzata Woś, wieloletnia nauczycielka opolskiego liceum. - Pani dyrektor ma duże doświadczenie i osiągnięcia w pracy z młodzieżą, zna specyfikę szkoły, przejawia aktywność w podnoszeniu kwalifikacji - tytuł dr nauk humanistycznych. W przekonaniu zarządu jest to dobra kandydatura, przy współpracy z radą pedagogiczną, rodzicami, organem prowadzącym zdoła poprawić wizerunek szkoły – odpisał nam starosta.

Co na to obecna dyrektorka, której roczna kadencja kończy się jutro (31 sierpnia)? – Generalnie mogłam się tego spodziewać. Karygodny jest sposób działań starosty. Jeżeli miał takie zamiary, a miał, to mógł wcześniej załatwić to, a nie ostatniego dnia – przyznaje Ilona Majak-Gierczak.

Tymczasem sądy – pracy i administracyjny – będą rozstrzygnąć, czy starosta opolski postąpił zgodnie z prawem skracając poprzedniej dyrektorce kadencję z 5 lat do roku. - Mam nadzieję, że sprawy w sądzie ułożą się po mojej myśli – dodaje Majak-Gierczak.

O komentarz odnośnie ostatniej decyzji zarządu powiatu poprosiliśmy też Komitet Obrony Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim. – Nie możemy zajmować stanowiska w sprawach kadrowych. Ale jesteśmy oburzeni sposobem w jaki tego dokonano. Sprawdziło się nasze przypuszczenie, że władzom powiatu nie chodziło o reorganizację sieci szkolnictwa tylko o usunięcie dyrektorki liceum – mówi Marek Plis, szef komitetu. I dodaje: - Nowej pani dyrektor życzymy wytrwałości w dążeniu do dalszego budowania dobrego imienia szkoły.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (44)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zadowolona (gość)

No i bardzo dobrze jak będzie Pani Małgosia to przynajmniej bedzie normalnie w szkole to fajna i Ciepła osoba naprawdę bo była moja wychowawczynią i
bardzo lubię Panią Profesor. Więc trzymam kciuki i Powodzenia :)

gość (gość)

Skoro nic się nie dzieje to choćby poplujmy na siebie, będzie co poczytać, ale będzie radocha (może mniejsza dla osoby opluwane)!!! O(polski) kocioł ze smołą, niech tylko jedna osoba ma szanse wyjść to pozostali nie dadzą tylko za nogi złapią i siłą ściągną w dół.

7018 (gość) (obserwator)

Kogo powinien bronić?
PS.
Nie wiem jak powinno być w komentarzach, ale na forach panuje też zasada, że nie piszemy dwóch postów pod rząd, jak to ma miejsce tu i to pisane przez przedstawicieli mediów. Co do rzetelności i żerowania na temacie nie mam zastrzeżeń. W Opolu i tak nic więcej się nie dzieje więc o czym pisać? Dobrze, że choć tyle mamy do poczytania.

obserwator (gość)

Komitet obrony LO powinien zacząć bronić go przed dziennikarzami , którzy tylko robią mu złą opinie poprzez nakręcanie spirali sensacji. Przecież żaden rodzic nie pośle dziecka na linię frontu

gość (gość)

Niech Pani pisze artykuły ale obiektywnie, zgodnie z rzetelnością dziennikarską i prawem prasowym. A w tym przypadku nie chodzi o naciski ale o żerowanie na temacie i napuszczanie ludzi na siebie.

a (gość)

a jaka jest kara za pisanie wymyślonych historii w artykułach i używanie czyichś nazwisk bez jego zgody

gość (gość)

Niech niektórzy dyskutujący na forum najpierw zadbają o siebie, tutaj wbrew pozorom nie jest się anonimowym. Obrażanie ludzi na forum nie jest anonimowe i jest karane przez prawo.

gość (gość)

czas pokaże czy do LO W OPOLU LUB będą chętni bo jak na razie trend jest odwrotny i to nie z powodu zamieszania wokół obsady dyrektora tylko z powodu mniejszej liczby uczniów co widać po opolskich gimnazjach po drugie skończył się już bum na kończenie studiów bo to żadna gwarancja dobrej dobrze płatnej pracy młodzi ludzie szukają więc szkół z konkretnym zawodem i możliwością praktyki na miejscu tak aby po jej ukończeniu mogli zdobyć pracę takie możliwości są w dużych miastach dlatego Opole Lub przegrywa walkę o nabór uczniów. To przez upadek wszystkich większych zakładów pracy jest taka zapaść a tu pole do popisu miała elita rządząca Opolem od zakończenia II wojny światowej która dbała i dba tylko o swoje koryta . Ta sama elita udaje teraz że zależy jej na opolskim LO podpuszcza starszych mało zorientowanych ludzi że jak zmieni się Starosta to Opole będzie się rozwijać to zwykła walka o koryto nie mająca nic wspólnego z rozwojem.Ci co organizowali ten protest nich powiedzą co zrobili żeby istniała Cukrownia ,PKS,TECHMATRANS co zbudowali w zamian nic dbają tyko o swoje pobory aby rosły tak jak w całej Polsce to ich główne i największe osiągnięcie w ostatnich latach

OSWIATOWIEC (gość)

A czy On w ogóle słucha ludzi?On co pomyśli, to realizuje, zresztą z widocznym skutkiem, skoro radni jedzą mu z ręki! Tylko Przy LO spotkał się z ogromnym sprzeciwem , czego nie może przeżyć, dlatego ucieka sie do kolejnych intryg! Widzę w czarnych kolorach przyszłość WASZEJ szkoły analizująć niektóre wydarzenia oświatowe.Wszysczy , którzy nadepnęli staroście na palec, zostali z gry wyeliminowani:PP.:Mącikowa, Guściorowa, Ołdak, Sasowa, Gierczakowa.I co ciekawe, ......Mendak, były naczlnik od oświaty.A jeszcze p. Antoniak, na początku wydany na odstrzał!ŁĄczenie szkół , to norma u starosty, czego dowodem są Kluczkowice i Poniatowa.Zauważmy, ze cale naklady finansowe szły na Kolejową i Fabryczną w Poniatowej. W 0polu i Kluczkowicach tylko fasady odnowiono, środek pamięta daaaaawne czasy A przecież wyposażenie szkół to OBOWIAZEK organu prowadzącego. Pani Redaktor, warto sięgnąć po szczegóły.Niech społeczeństwo widzi DOROBEK pana STAROSTY!!!!!